W dniu 29.09.2021r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursie technicznym – Talenty dla firm. Konkurs został zorganizowany przez Sudecką Izbę Przemysłowo-Handlową we współpracy z Hospodářská komora České republiky. W konkursie biorą udział drużyny mieszane, w skład których wchodzi trzech uczniów szkoły średniej, trzech uczniów szkoły podstawowej, nauczyciel oraz przedstawicie z firmy produkcyjnej z naszego regionu. Nasza szkoła zajęła dwa pierwsze miejsca, a tym samym obie nasze drużyny będą brały udział w kolejnym etapie, który odbędzie się w Czechach w Hradec Kralove w dniu 12 listopada 2021. Skład drużyny z najlepszym wynikiem:
 1. Marcel Walczykiewicz – klasa 2cT (ZSM)
 2. Oskar Uchański – klasa 2cT (ZSM)
 3. Szymon Śliwak – klasa 2cT (ZSM)
 4. Maja Mikosz – klasa 8 (SP6)
 5. Patryk Gaładyn – klasa 8 (SP6)
 6. Stanisław Błocha – klasa 6 (SP6)
 7. Jarosław Natanek – nauczyciel przedmiotów zawodowych (ZSM)
 8. Marcin Śliwka – AAM
Skład drużyny z drugą lokatą:
 1. Jarosław Solski – klasa 2cT (ZSM)
 2. Olivier Markowski – klasa 2cT (ZSM)
 3. Kacper Oko – klasa 2cT (ZSM)
 4. Maciej Buchman – klasa 8 (SP6)
 5. Daria Piechurska – klasa 8 (SP6)
 6. Piotr Dziadura – klasa 8 (SP6)
 7. Marcin Kuc – nauczyciel (SP6)
 8. Ewelina Gierek-Czub – DAICEL
GRATULACJE!!! 😉 Koncepcja konkursu jest ukierunkowana na rozwój umiejętności motorycznych i kreatywności uczestników, z zamiarem animowania środowiska pracy w inżynierii i produkcji inżynieryjnej. Celem konkursu jest wsparcie nauczania politechnicznego w szkolnictwie zawodowym w szkołach podstawowych i średnich. Wsparcie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego uczniów z praktycznym zastosowaniem w zakresie produkcji dla szkół podstawowych i średnich. Rozwój kreatywnego myślenia uczniów. Wzmocnienie prestiżu zawodów technicznych. Zasady rywalizacji podczas konkursu: Zespoły uczniów szkół podstawowych montują podstawową konstrukcję urządzenia na podstawie zestawu politechnicznego, dla którego zespół szkoły średniej wykonuje równolegle zespół napędowy. W czasie około 2 godzin zespoły zbudują i uruchomią nowy, funkcjonalny i ruchomy model rzeczywistego sprzętu. Wydarzenie obejmie promocję technologii wykorzystywanych w Przemyśle 4.0. Zasada podejścia metodologicznego: Uczniowie będą pracować zgodnie z przydzielonymi metodami i oprócz umiejętności manualnych będą obejmować również wiedzę z zakresu programowania, matematyki i fizyki.
You are currently viewing Konkurs techniczny – talenty dla firm