Drogi kandydacie.

Jeżeli stoisz przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, to jesteś w dobrym miejscu.

Nabór uczniów do Zespołu Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdncy odbywa się przy pomocy portalu rekrutacyjnego VULCAN. Od 16 maja 2024r. do 17 czerwca 2024r. będziesz mógł przeglądać ofertę edukacyjną naszej szkoły, a także będziesz mógł stworzyć wniosek o przyjęcie do szkoły.

W tym celu musisz wejść na stronę: https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat  na której założysz konto. Pamiętaj, aby dokładnie wprowadzić swoje dane, dodaj aktualny adres e-mail, z którego korzystasz, a także numery telefonu do siebie i do swoich opiekunów. Te dane ułatwią nam kontakt z Tobą w razie napotkania problemów podczas rekruracji. Zapamiętaj lub zapisz swój login i hasło. We wniosku wybierzesz również szkołę i kierunek, w którym chcesz się kształcić. Możesz wybrać kilka kierunów. Pamietaj jednak, że najważniejszy jest PIERWSZY WYBÓR, to ta szkoła będzie rozpatrywana jako pierwsza. Jeżeli zależy Ci na nauce w naszej szkole, możesz wybrać w pierwszym, drugim i trzecim wyborze różne kierunki z naszej oferty edukacyjnej, wtedy będziesz miał pewność, że “system” Cię nie odrzuci. Radzimy też, abyś nie dokonał tylko jednego wyboru, gdyż rekrutacji dokonuje platforma VULCAN i w przypadku, którego Ci nie życzymy, może być tak, że nie dostaniesz się do wybranej przez siebie szkoły i w tym momencie zostajesz poza “systemem”… 

Pamiętaj, że Zespół Szkół Mechanicznych, to dwie szkoły, mianowicie:

Technikum Nr6 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 4.
Z naszymi aktualnymi kierunkami kształcenia możesz zapoznać się >tutaj<.

Wypełniony prawidłowo wniosek należy wydrukować. Wniosek musi zostać podpisany przez prawnych opiekunów. Teraz musisz go dostarczyć bezpośrednio do naszej szkoły i złożyć go w sekretariacie uczniowskim.

Do szkoły będziesz musiał dostarczyć także świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, a także zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

Ze szkoły musisz pobrać skierowanie na badania lekarskie, które stwierdzą, czy nie masz przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki w danym zawodzie. Jeżeli wybierzesz kierunki związane z motoryzacją (technik pojazdów samochodowych lub mechanik pojazdów samochodowych) będziesz musiał wykonać również badania o braku przeciwskazań do prowadzenia pojazdów samochodowych. Wykonane badania należy również dostarczyć do sekretariatu szkoły.