Obecna sytuacja w kraju, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa,  zagraża zdrowiu nas wszystkich. Dlatego na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej czasowo ograniczone zostało funkcjonowanie placówek oświatowych na obszarze całej Polski. Od 12 do 25 marca br. w naszej szkole zawieszone są wszystkie zajęcia dydaktyczne i wychowawcze.  

Wszyscy już się przekonaliśmy, że koronawirus to bardzo poważny, coraz szybciej rozwijający się problem dla społeczeństwa. Musimy zatem skupić się na tym, aby nie stwarzać sytuacji do zarażenia, ale jak najszybszego zatrzymania zagrożenia epidemicznego. Dlatego apeluję do wszystkich o rozwagę i stosowanie się do zaleceń Ministra Zdrowia,  Głównego Inspektora Sanitarnego i lekarzy. Wykorzystajmy ten czas, jako czas tzw. kwarantanny. Unikajmy niepotrzebnego wychodzenia z domu, korzystania z komunikacji publicznej, miejsc, gdzie są większe skupiska ludzi, a nawet – jeżeli nie jest to konieczne – spotkań w gronie przyjaciół i znajomych.

Chciałbym również podkreślić, że obecna sytuacja nie jest czasem ferii – wolnym od nauki. Należy go więc rozsądnie wykorzystać. To jest apel do nas wszystkich. W zakresie organizacji procesu edukacyjnego będziemy się kontaktować za pośrednictwem e-dziennika.

Informuję również,  że w ważnych sprawach można się kontaktować ze szkołą od poniedziałku do piątkutelefonicznie:  74 8524094 lub drogą elektroniczną:  zsm.swidnica@wp.pl

Pozdrawiam i życzę spokojnego i bezpiecznego czasu.

Krzysztof Anklewicz

dyrektor ZSM w Świdnicy

You are currently viewing Słowo Dyrektora do całej społeczności szkolnej