W Zespole Szkół Mechanicznych udało się kolejny raz. Połączyliśmy dwie akcje: zbierania maskotek dla dzieci z różnych placówek i karmy dla zwierząt.

Jak co roku na prośbę naszego absolwenta, zbieramy maskotki, a on rozwozi je w miejsca, gdzie są najbardziej potrzebne. W poprzednich latach przekazywane  były do Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej. W tym roku misie pojechały do Placówki Socjalizacyjno-Interwencyjnej ”Perspektywa” w Polkowicach oraz do domu dziecka w Wilkowie. Stanowiły część prezentów przeznaczonych dla podopiecznych, wywołując  uśmiech na ich twarzach. A to wszystko dzięki naszym uczniom, którzy zebrali kilka worków różnych pluszaków i książeczek dla dzieci.

Natomiast akcja „Podaj łapkę czworonożnym potrzebującym” przyniosła 110 kg suchej i 80 kg mokrej karmy dla psów i kotów, oprócz tego 5 kuwet dla kotów, koce, ręczniki i środki czystości. Nasza zbiórka przeznaczona była, jak ostatnio,  dla Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt  “AZYL” w Dzierżoniowie. W piątek 22 grudnia tuż przed Świętami  Bożego Narodzenia wszystkie zgromadzone rzeczy  zostały zawiezione przez uczniów klasy 5 i 3  wraz z opiekunem akcji, do schroniska ze świątecznymi życzeniami. Ilość przywiezionych rzeczy była dużym zaskoczeniem dla pracowników schroniska, z czego bardzo się cieszymy.

Ponieważ organizujemy to w formie małej rywalizacji, to w tym roku szczególnie ogromne podziękowania należą się klasie 2b Z, 2b T i 2aT,  które wykazały się ogromnym sercem dla zwierząt, przynosząc najwięcej karmy.

Jeszcze raz  bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za tak wspaniałe wsparcie obu akcji.

Anna Foryś-Musik

opiekun

 

You are currently viewing Zbiórka pluszaków i karmy dla psów i kotów