W dniu 15 listopada 2023 wybrani uczniowie z klasy IVcT i VcTp wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do zakładu produkcyjnego LG Energy Solution zajdującego się w Biskupicach Podgórnch. Uczniowie mieli okazję zwiedzenia zakładu Elektroda 4, w którym produkowane są ogniwa do baterii układu napędowego samochodów elektrycznych. W trakcie zwiedzania można było zobaczyć w pełni zautmatyzowaną, nowoczesną linię produkcyjną do produkcji ogniw składających się z anody, katody i separatora SRS. Na kolejnym etapie ogniwa były łączone w celki, króe były poźniej zalewane elektrolitem.

Po zapoznaniu się z produkcją uczniowie spotkali się z inżynierami i technikami utrzymania ruchu, którzy w cieklawy sposób opowiadali o charakterze pracy i o problemach, z krótymi się spotykają w trakcie pracy. Działa HR zaprezentował warunki zatrudnienia dla przyszłych absolwentów.

Uczniowie wzięli też  udział konkursie wiedzy, a dla trzech najlepszych przewidziane były nagrody w postaci słuchawek bezprzewodowych i powerbanka.

Opiekunem uczniów był pan Jarosław Natanek

You are currently viewing Wyczieczka zawodoznawcza – LG Energy Solution