To już czwarty raz, kiedy Zespół Szkół Mechanicznych zorganizował akcję „Podaj łapkę czworonożnym potrzebującym”. Rozpoczęliśmy nasze działania od 01 października, ale akcja nabrała rozpędu dopiero pod koniec listopada. Dzięki bardzo mocnemu zaangażowaniu się uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać naprawdę mnóstwo darów.

  • 530 kg suchej karmy,
  • 150 kg mokrej karmy,
  • 16 smyczy,
  • 4 obroże,
  • 35 zabawek,
  • 166 szt. (koce, kołdry, ręczniki, poduszki)
  • 21 środków czystości
  • 10 l żwirku dla kota

 Został w prowadzony mały element rywalizacji. Za każdy produkt lub kilogram karmy dla klas naliczane były punkty.

Składamy ogromne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc zwierzakom. Wyjątkowe podziękowania należą się jednak tym klasom, które zaangażowały się w sposób bardzo szczególny i otrzymały największą ilość punktów:

4b T – wychowawca p. Alina Biedroń – 416 pkt.,

1b Tp wychowawca p. Anna Foryś Musik 313 pkt,

2b T wychowawca p. Aleksandra Warchała 225 pkt,

1c Tp wychowawca p. Beata Netkowska – 124 pkt,

3c T wychowawca p. Paulina Chudy oraz 4cT wychowawca p. Małgorzata Koźlik 117 pkt.

 Zgromadzanymi rzeczami wypełniono 6 samochodów. 2 auta osobowe i 1 bus pojechały do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, gdzie panie zajmują się przede wszystkim opieka nad kotami . Za tę część odpowiedzialna była pani Dorota Schab. Pozostałe 3 samochody pojechały do Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych (Schronisko w Gilowie) wraz z organizatorem tej akcji, panią Anną Foryś-Musik.

To niewielkie schronisko obecnie ma pod opieką około 30 piesków i kotów. W związku z tym, że pieski wyprowadzane są na spacery przez wolontariuszy, uczniowie „ Mechanika”włączyli się czynnie w to zadanie. Udało się im wyprowadzić pieski min. BATMANA, ZORAXA i ALFA.

 Do schroniska pojechaliśmy w sobotę 7 grudnia z okazji Mikołaja. Jak powiedziała nam wolontariuszka Sylwia, karma zebrana przez darczyńców z Mechanika wystarczy im do końca roku.

Szczególnie dziękujemy uczniom i rodzicom zaangażowanym w przewiezienie zebranych darów.

Weronika Żurek kl. 3c T

Dawid Janiak kl. 3c T

Marcin Markowski kl. 3c T

Wiktor Wołków kl. 3c T

Jacek Prokop kl. 3c T

Tymoteusz Kycia kl. 3b T

Damian Jagieło kl. 3b T

Norbert Kuszel kl. 3c T

Wiktor Oskwarek kl. 1b Tp

Karol Drozd kl. 1b Tp

Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy

Anna Foryś-Musik
opiekun

 

zdjęcia: Anna Foryś- Musik

You are currently viewing Akcja pt.” Podaj łapkę czworonożnym potrzebującym”.