W 22 edycji
rankingu najlepszych szkól ponadpodstawowych przygotowanym przez Miesięcznik Perspektywy  Technikum nr 6 w  Zespole Szkół Mechanicznych zdobyło 12 miejsce wśród techników dolnośląskich i 379 miejsce wśród techników w Polsce. Nasze technikum   jest  jedyną  szkołą typu technikum powiatu świdnickiego, które znalazło się w tym rankingu. Ranking techników 2020  ustalono się na podstawie sukcesów szkoły w olimpiadach(20%), wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych  (20%), wyników matury z przedmiotów dodatkowych(30%)oraz wyników egzaminów zawodowych (30%). Nasze technikum poszybowało mocno w górę, gdyż w ubiegłym roku nie znalazło się w pierwszej 500 . W roku bieżącym, uzyskało wysoką lokatę, pozostawiając w tyle takie szkoły jak:Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych ( 20 miejsce w rankingu wojewódzkim) Technikum nr 4 w Zespole Szkól Budowlano-Elektrycznych (44 miejsce w rankingu wojewódzkim)   i Technikum w Zespole szkól w Żarowie  (65 miejsce w rankingu wojewódzkim).

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane z 1728 techników, które spełniły tzw. Kryterium wejścia: maturę w maju 2019 roku zdawało przynajmniej 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki ( jako przedmiot obowiązkowy)były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Autorzy rankingu dodają, że głównymi odbiorcami rankingu są uczniowie  i ich rodzice, którzy będą musieli zadecydować o wyborze dalszej drogi kształcenia.

Dziękujemy naszym ubiegłorocznym  absolwentom i wszystkim uczniom naszego Technikum. Jesteśmy dumni  z tak wielkiego osiągnięcia. Mamy nadzieję, że utrzymamy tak wysoką lokatę w rankingu, dołożymy też wszelkich starań aby nasza szkoła poszybowała jeszcze wyżej.

RANKING  MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ

 

teks: Małgorzata Bogusławska- Kurzawa