W tym roku w marcu tj. 17.03.2024-23.03.2024 uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy spotkali się z uczniami z partnerskiej szkoły z Staatliche Berufsschule z Bad Kissingen w Niemczech.

Spotkanie odbyło się w Świdnicy. W ramach międzynarodowej wymiany uczniowskiej dofinansowanej przez PWNM uczniowie z Mechanika wraz z 9 kolegami z Niemiec mieli możliwość poznania systemu kształcenia w polskich szkołach oraz kultury i historii Dolnego Śląska.

Program pobytu dopełniły 3 dniowe praktyki zawodowe, które odbyły się dzięki uprzejmości Dyrektora CKZ, firmie FORPOL, Dobrowolski oraz firmie POLMAK .

W programie pobytu znalazło się m.in.: zwiedzanie Świdnicy, Kościoła Pokoju, Wieży Ratuszowej. W Krzyżowej odbyły się warsztaty językowe, które umożliwiły lepsze poznanie się uczniów i przełamały barierę językową. Uczniowie poznali historię rodziny von Moltke. Odwiedzili Gross Rosen. A całość zwieńczył wyjazd do Książa wraz z polsko -niemiecką lekcją zamkowa.
Organizatorem wymiany była Anna Foryś –Musik nauczyciel j. niemieckiego wspawana przez panią Dorotę Schab oraz pana Sławomira Józwickiego (nauczyciela przedmiotów zawodowych).

 

You are currently viewing Schüleraustausch – wymiana uczniowska