11.12.2023 grupa 18 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych wraz z organizatorami- Anną Foryś-Musik i Dorotą Schab odwiedziła fabrykę PORSCHE  WERK w Lipsku.  Zwieńczeniem całej wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy w centrum Lipska.

 

Porsche Leipzig to nie tylko nowoczesna lakiernia, magazyny, ogromne hale produkcyjne z których zjeżdża  Panamera i Macan. To także siedziba muzeum poświęconego historii marki oraz jedyny w swoim rodzaju przyfabryczny tor testowy.

W fabryce  uczniowie wzięli udział w  ekscytującym i fascynującym doświadczeniu, jakim było spojrzenie za kulisy i doświadczenie procesu produkcji poprzez zobaczenie  linii produkcyjnej- budowa karoserii, montaż i produkt końcowy – gotowy samochód składany pod indywidualne zamówienie każdego klienta. 2 godziny fascynującej przygody, gdzie teraźniejszość łączy się z historią.

W zimowej wieczornej atmosferze po odwiedzinach w obu fabrykach, dopełnieniem wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy, którego tradycja sięga XV wieku, co czyni go drugim najstarszym jarmarkiem na świecie. A tam czekał na nas Świąteczny klimat, kolędy, pyszne świąteczne potrawy, nietuzinkowe ozdoby prezentowane na samym środku historycznego Starego Miasta.

Młodzież  potwierdziła, że wyjazd choć był bardzo intensywny to jednocześnie bardzo udany. Chętnie pojechaliby jeszcze raz.

You are currently viewing PORSCHE  WERK