P  o długiej przerwie związanej z pandemią, udało się wrócić do naszych wyjazdów do szkoły partnerskiej w Bad Kissingen w Niemczech w dniach 01.10.2023-07.10.2023.

Wyjazd tradycyjnie bardzo wcześnie  rano w niedziele,  13 uczniów i 2 opiekunów, kierunek Bad Kissingen, gdzie znajduje się Staatliche Berufsschule, nasza szkoła partnerska. Przystanek  w Lipsku, ponieważ młodzież zaproponowała, abyśmy zwiedzili to miast. Zostaliśmy tam około 2 godzin. Pobyt w Bad Kisingen rozpoczął się wspólna kolacją, a potem zakwaterowaniem w nowym dla nas miejscu placówce kształcenia Heiligenhof.

Pierwszy dzień w szkole, udział w zajęciach, potem zwiedzanie miasta. Ponieważ nasz pobyt był w czasie  – Tag der Deutschen Einheit -Zjednoczenia Niemiec – niemieckiego święta państwowego, to nasza wycieczka do MERKERS (kopalnia soli) była właśnie związana z tą datą.   Trzy kolejne dni to praktyki w autoryzowanych warsztatach AUDI, VW, MERCEDES, OPEL, BMW, FORD, KUNDER.

Powrót w sobotę, ale z 3 godzinnym przystankiem w Norymberdze. Młodzież zobaczyła min. ponad miastem góruje zamek cesarski (Kaiserburg), rynek , Schöner Brunnen – późnogotycka studnia w kształcie wieży – wysoka na 19 m, kościół Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche) . Do domu wróciliśmy pozytywnie naładowani nowymi przeżyciami, pełni wrażeń, zadowoleni z praktyk i z wizyty w MERKERS.

Opiekunowie Anna Foryś –Musik  i Dorota Schab

You are currently viewing POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA W BAD KISSINGEN