W dn 21.10 2022 klasa 4aT z opiekunem W. Bylickim udała się do Świdnickiej Fabryki AAM, która jest globalnym dostawcą części samochodowych. Uczniów przywitał dyrektor, który poinformował, że Zakład nadal się rozwija i liczy na to, że część z obecnych zatrudni się w AAM-ie.

Z prezentacji, którą przygotowała pani A.Hajłasz z HR-u,uczniowie dowiedzieli się, że AAM zatrudnia na świecie 20 tysięcy pracowników w 65 fabrykach położonych w 18 krajach. W Świdnicy fabryka powstała w 2009 roku, a w 2010 rozpoczęła produkcję dyferencjałów do Jaguara, Mercedesa-AMG, Forda, BMW i Audi Obecnie zatrudnionych w Świdnicy jest 420 pracowników. Następnie uczniowie przeszli do hali produkcyjnej, gdzie zostali zapoznani przez doświadczonego pracownika Zakładu, z całym procesem  produkcji dyferencjału, od obróbki wstępnej części wchodzących w skład zespołu, poprzez hartowanie, obróbkę wykańczającą, aż do montażu całego zespołu. Uczniowie poznali park maszynowy zakładu, składający się głównie z obrabiarek sterowanych numeryczne CNC, na których  wykonywane są części, z których, te najbardziej dokładne mają tolerancję 0,003 mm. Na koniec, w sali konferencyjnej z uczniami spotkali się absolwenci ZSM, którzy poinformowali o swojej pracy w AAM, i o tym jak wyglądała ich  ścieżka awansu zawodowego oraz o tym jakie umiejętności są wymagane w pracy i jak się przygotować na rozmowę kwalifikacyjną. Umiejętności, o których mówili absolwenci, to te same, które są wymagane na egzaminie zawodowym / np. czytanie rysunku/ Wycieczka stanowiła  jeden z etapów  przygotowania do egzaminu zawodowego i do ewentualnej przyszłej pracy.

You are currently viewing WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA American Axle & Manufacturing