Co daje nam czytanie książek, skoro w dobie Netflixa i internetu każda informacja jest na wyciągnięcie ręki? Cóż, nasze mózgi są jak… mięśnie, a dobra lektura to dla nich niezawodny sposób na umysłową gimnastykę. Dlaczego warto o to zadbać?

Wielu z nas bardzo starannie dba o kondycję ciała. Zdrowo się odżywiamy, chodzimy na siłownię, uprawiamy jogę, rozluźniamy mięśnie na specjalnych matach do akupresury. Wszystko po to, aby utrzymać ciało w nienagannej formie. A co z naszymi głowami?

Jak dowodzą neurolodzy, nasze mózgi również potrzebują “siłowni” i ćwiczeń! Aby zachować sprawność umysłu, musimy dostarczać im regularną dawkę wyzwań, a tak się składa, że jedną z najlepszych form trenowania mózgu jest czytanie książek.

Jeżeli chcesz znaleźć odpowiedzi na pytania:

Co daje czytanie książek?

 Jak znaleźć na nie czas?

kliknij w poniższy link:

https://geekcat.pl/co-daje-czytanie-ksiazek-i-jak-znalezc-na-to-czas/

You are currently viewing Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich