W piątek 21 kwietnia odbył się drugi etap konkursu „Szkolny Mistrz Czytelnictwa” organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy już po raz siódmy. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich technikum. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test złożony z 25 pytań, którego zakres tematyczny obejmował wiedzę z języka polskiego z epok od średniowiecza do oświecenia. Do dalszego etapu zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą punktów, łącznie 9 osób.

W drugim etapie finaliści odpowiadali na indywidualnie zadawane pytania. Cały konkurs miał charakter otwarty. Jako widownia uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich. Była to przy okazji forma powtórzenia i utrwalenia wiedzy z języka polskiego z programu klasy pierwszej i drugiej.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  1. Karol Młynarczuk kl. IIcT
  2. Damian Grycko kl. IIcT
  3. Jakub Izydorczyk kl. IIaT

Laureat pierwszego miejsca otrzymał bon podarunkowy do Empiku i Przewodnik po Powiecie Świdnickim, a drugiego i trzeciego miejsca Ilustrowany Przewodnik po Świdnicy oraz Mapkę Powiatu Świdnickiego. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy i słodki upominek.

You are currently viewing Szkolny Mistrz Czytelnictwa