W piątkowy poranek , 8 marca uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych wraz z opiekunami panią Dorotą Schab i panią Iwoną Papadaki , wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Berlina, jednego z ważniejszych w Europie metropolii politycznych, kulturowych i ekonomicznych.

W wyprawie uczestniczyło 47 osób. Pierwszym punktem wizyty było Niemieckie Muzeum Techniki – Deutsches Technikmuseum.  Założone w 1982 roku nawiązuje do tradycji licznych kolekcji techniki, które znajdowały się w Berlinie do II wojny światowej. Zlokalizowane na terenie stacji towarowej Anhalter, zaprasza odwiedzających w ekscytującą podróż przez kulturową historię technologii.

Po tych historycznych wrażeniach uczniowie udali się pod Bramę Brandenburską, jeden z najważniejszych zabytków Berlina i miejsce obowiązkowe na turystycznej mapie miasta. Następnie przyszedł czas na Bundestag, gdzie zapadały wszystkie najważniejsze decyzje dot. Niemiec. Kolejnym punktem był Unter den Linden ( aleja Pod Lipami) , najbardziej reprezentatywna ulica miasta.

Ostatnim celem wyprawy był Classic Remise, świątynia każdego fana zabytkowej motoryzacji, gdzie pasjonaci samochodów , zarówno młodzi jak i starsi, mogą odkryć historię, ewolucję i niezwykłe innowacje związane z pojazdami. Classic Remise to połączenie żywego muzeum , garażu i centrum serwisowego.

Wycieczka do Berlina, której organizatorem była pani Anna Foryś Musik, dostarczyła niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.

 

You are currently viewing „Mechanik” w Berlinie