12 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy odbył się XX Powiatowy Konkurs Matematyczny. Od początku konkurs jest organizowany pod patronatem Starosty Świdnickiego.

Trzydziestu uczniów, najlepszych matematyków z liceów i techników naszego powiatu, zmierzyło się z zadaniami konkursowymi. Zwycięzcy konkursu: 1 miejsce Maria Muszewska z II LO w Świdnicy i troje uczniów 2 miejsce ex aequo: Wiktoria Burek i Wojciech Bętkowski  z I LO w Świdnicy oraz Bartosz Grabowiec z II LO w Świdnicy.

Ten sam zestaw zadań rozwiązywali także uczniowie w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim, tatrzańskim oraz po raz pierwszy w poznańskim. W każdym z pięciu powiatów wyłoniono czworo finalistów, którzy zmierzą się w XII Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, organizowanym każdego roku w innym powiecie – w tym roku w Zakopanem.

Wszystkim finalistom gratulujemy, a drużynie życzymy sukcesów na kolejnym etapie konkursu.

Koordynator konkursu
Beata Wachel-Sierzputowska
Wicedyrektor ZSM w Świdnicy

 

 

You are currently viewing XX POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY