Dnia 4.10.2019 grupa 196 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych wraz z opiekunami wyruszyła na trasę odbywającego się cyklicznie Rajdu Mechanika. Trasa wiodąca ze schroniska Andrzejówka do Sokołowska prowadziła przez Góry Kamienne. Czerwony szlak prowadzący do znanego uzdrowiska i miejsca pobytu znanego polskiego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego okazał się dość trudny. Wąskie górskie ścieżki, strome podejścia i bardzo karkołomne zejścia były udziałem wszystkich dzisiejszych uczestników Rajdu. Trasa liczyła ok.7 km, suma podejść wyniosła 397 m a najwyższym punktem na trasie był Bukowiec na wysokości 886m n.p.m. Po powrocie zielonym, spacerowym szlakiem do schroniska Andrzejówka młodzież wzięła udział w rywalizacji klas pierwszych o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Po zaciętej walce Puchar zdobyła klasa I B technikum. Gratulujemy i cieszymy się wraz z nimi!
Warto również dodać, że dwie klasy technikum – II BT i II CT wyruszyły na szlaki już 3.10.19 i spędziły w górach dwa jesienne dni, podziwiając piękno górskiego krajobrazu w jesiennej szacie oraz odpoczywając od trudów szkolnego życia.
Organizatorką rajdu była pani Paulina Chudy, nauczycielka geografii i zapalona turystka.
Rajdowe emocje już za nami, kolejne dopiero za rok! Zapraszamy serdecznie!

 

You are currently viewing Rajd Mechanika 2019 r.