14 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy odbył się XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny. Jak co roku konkurs ten przeprowadzono pod patronatem Starosty Świdnickiego, Pana Piotra Fedorowicza.

29 uczniów, najlepszych matematyków z liceów i techników naszego powiatu zmierzyło się z zadaniami konkursowymi. Zadania te rozwiązywali także uczniowie w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim. W każdym z tych czterech powiatów wyłoniono czworo finalistów, którzy zmierzą się w XI Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym. Każdego roku gospodarzem konkursu jest inny powiat – w tym roku łowicki. Naszą drużynę utworzą uczniowie z I LO w Świdnicy: Wojciech Mróz (1 miejsce) , Robert Białobrzeski (3 miejsce) i Robert Włodkowski ( 4 miejsce) oraz uczeń z II LO w Świdnicy: Kamil Kałużny (2 miejsce). Wszystkim finalistom gratulujemy, a drużynie życzymy sukcesów na kolejnym etapie konkursu.

Organizator konkursu

Beata Wachel-Sierzputowska

Wicedyrektor ZSM w Świdnicy

 

You are currently viewing XIX POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY