W dniach od 22.09.2019-28.09.2019 grupa młodzieży z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy pojechała do Bad-Kissingen w ramach corocznej wymiany uczniowskiej ze szkołą Staatliche Berufsschule ,która jest naszą szkołą partnerską. Pobyt w Bad Kissingen rozpoczął się wspólna kolacją, po której zostali zakwaterowani w Infanterieschule (Bundeswehra) w Hammelburgu. Podczas pobytu w Bad Kissingen młodzież uczestniczyła w zajęciach w szkole, odbywała praktyki oraz zwiedzała miasto.
Mechatronicy przemysłowi praktykowali w warsztatach na terenie Bundeswehry i w rodzinnej firmie, gdzie robione są części do broni myśliwskiej. Mechanicy samochodowi odbyli praktykę w w warsztatach AUDI, VW, MERCEDES, OPEL i KUNDER.Wycieczka do muzeum techniki i samochodów w SINSHEIM zachwyciła uczniów, gdyż każdy znalazł coś dla siebie. W muzeum można było zobaczyć: naddźwiękowe pasażerskie samoloty Concorde’, największą w Europie stałą kolekcję bolidów Formuły 1 (w tym Ferrari),wystawę motocykli, pojazdów-rekordzistów prędkości i klasycznych samochodów, pokaz lokomotyw, silników parowych i wiele innych cudów techniki. W drodze powrotnej grupa miała okazję zwiedzić Lipsk, gdzie zobaczyła Rynek , kościół świętego Tomasza, stary ratusz i przepiękne pasaże handlowe, bardzo charakterystyczne dla Lipska. Wymiana uczniowska to już tradycja w naszej szkole. Młodzież bardzo ceni takie wyjazdy, ze względu na różnorodność zajęć, możliwość poznawania świata i ludzi oraz rozwijania j. obcego. Opiekunami grupy były panie Anna Foryś- Musik oraz Dorota Schab.

You are currently viewing Wymiana uczniów ze szkołą  Staatliche Berufsschule