Zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie, w którym wybierzemy tę z nagrodzonych książek, która jest dla czytelników najważniejsza. Wybierzmy Nike 25-lecia.

W 2021 poznamy po raz 25 laureata Nagrody Literackiej “Nike” . Po raz pierwszy tę nagrodę przyznano w 1997 r. Wiesławowi Myśliwskiemu za powieść “Widnokrąg”.

Potem nagrodę za swoje książki dostali: Czesław Miłosz, Stanisław Barańczak, Tadeusz Różewicz, Jerzy Pilch, Joanna Olczak-Ronikier, Jarosław Marek Rymkiewicz, Wojciech Kuczok, Andrzej Stasiuk, Dorota Masłowska, Wiesław Myśliwski po raz drugi, dwukrotnie Olga Tokarczuk, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Tadeusz Słobodzianek, Marian Pilot, Marek Bieńczyk, Joanna Bator, Karol Modzelewski, Bronka Nowicka, Cezary Łazarewicz, Marcin Wicha, Mariusz Szczygieł, Radek Rak.

Wybierz swoją ulubioną zwycięską książkę. Kliknij w poniższy link i zagłosuj.

Plebiscyt trwa do: 26.09.2021, 23:59:00:

https://wyborcza.pl/7,75410,27512191,nagroda-nike-ma-25-lat-wybierz-swoja-ulubiona-zwycieska-ksiazke.html

You are currently viewing Wybierz NIKE 25-lecia