Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach, chemii gospodarczej i środkach przemysłowych, ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób. Mogą pomóc, mogą uratować komuś życie.

Mimo pandemii akcja „Wkręć się w pomaganie Mai”  trwa  w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy cały czas. Uczniom „Mechanika” udało się ponownie zebrać kilkanaście worków nakrętek  – ok. 80 kilogramów i zostały one przekazane dla Mai Tyczyno. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść zebrane przez siebie nakrętki. W ZSM  są zbierane  przede wszystkim w bibliotece szkolnej, ale również w internacie i salach lekcyjnych.

Jedna nakrętka to oczywiście niewiele, ale w skali setek kilogramów czy ton – to już wiele!

Nasi uczniowie bardzo chętnie angażują się w takie akcje charytatywne – a NAKRĘTKA – niewielki, niepozorny przedmiot, zebrany w dużych ilościach, może wiele zdziałać!

Dalej odkręcamy dla Mai.

Koordynator akcji
Anna Foryś-Musik
You are currently viewing „Wkręć się w pomaganie Mai”