W piątek 29.04.2022 Zespół Szkół Mechanicznych pożegnał swoich tegorocznych absolwentów z klas o profilu mechanicznym, samochodowym i mechatronicznym. Uroczystość odbyła się, jak zwykle przed pandemią, w sali gimnastycznej o godz. 10.00. Najlepsi z najlepszych odebrali nagrody z rąk pana dyrektora Krzysztofa Anklewicza, przedstawiciela Rady Rodziców pani Agnieszki Ćwirko oraz przedstawiciela Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polski i zarazem przewodniczącego Koła Absolwentów ZSM pana Stanisława Goduli. Na uroczystość przybył również pan Grzegorz Stawarz, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Starostwie Powiatowym.

Wzruszeni rodzice odebrali listy gratulacyjne, a wychowawcy wręczyli nagrody swoim najlepszym absolwentom, wyróżniającym się nie tylko w nauce ale również w zachowaniu czy sporcie.

Uroczystość pożegnania dostarczyła wiele emocji i wzruszeń. Myślę, że najlepiej oddają to słowa Winstona Churchilla przytoczone podczas uroczystości „ To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.” Uczniowie klas trzecich przygotowali dla absolwentów słowa pożegnania, skromny upominek i program artystyczny. Absolwenci, którzy po raz ostatni uczestniczyli w szkolnej uroczystości na zawsze zostaną w naszej pamięci i w sercach swoich wychowawców. Wzruszającym i uroczystym momentem pożegnani było złożenie ślubowania przez absolwentów oraz podziękowanie wychowawcom klas i ostatnie wspólne zdjęcia.

Drodzy absolwenci! Nie będziemy Was widywać na szkolnych korytarzach, ale wierzymy głęboko, ze przy każdej okazji będziecie nas odwiedzać. I że te wspólne lata, pełne zmagań w zdobywaniu wiedzy i dobrych stopni pozostaną na zawsze w Waszej pamięci. Życzymy sukcesów na egzaminach maturalnych i podczas zdawania egzaminów zawodowych. Do zobaczenia więc na innych szlakach i w innych życia odsłonach. Powodzenia!

 

You are currently viewing UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH