W sobotę 30.11.2019 roku 6 uczniów z ZSM (Natalia Chmielarska kl. 1c Tp, Jakub Szaliński kl. 1b Tp, Jakub Kołodziejski kl. 1b Tp, Mikołaj Jurek kl. 2b T, Szymon Ścigała kl.2b T, Marcin Markowski kl. 3 c T) wraz z opiekunem (Anna Foryś-Musik) postanowiło pomóc posprzątać plac przy Kościele Pokoju. Udało się zgrabić liście z placu prowadzącego do wejścia do Kościoła. Zebraliśmy 35 worków liści, a to nie było wszystko. Pogoda dopisała, mimo iż temperatura nie była wysoka to słonko nam pomagało i wybraliśmy idealny czas, ponieważ spadły już wszystkie liście, wiec nasza praca , co widać na zdjęciach przyniosła trwały efekt. Nasza inicjatywa przygotowała także plac na przyjęcie gości , bowiem w tym dniu odbywał się również koncert młodego organisty Jakuba Moneta, który promował dwupłytowy album pt. „Organy świdnickie – historia dźwiękiem pisana”.

Dziękujemy pani Lucynie Żak, która zadbała o słodki poczęstunek i cieplutką herbatę.

You are currently viewing Pomoc w sprzątaniu placu wokół Kościoła Pokoju w Świdnicy