Mimo nie łatwej obecnie sytuacji, udało się kolejny raz w Zespole Szkół Mechanicznych zorganizować akcję „Podaj łapkę czworonożnym potrzebującym”.  Rozpoczęliśmy nasze działania pod koniec października i przez dwa miesiące, dzięki mocnemu zaangażowaniu się uczniów i rodziców udało się zebrać: około 200 kg suchej karmy, 50 kg mokrej karmy, koce, ręczniki oraz środki czystości.

Wprowadzony mały element rywalizacji – za produkt naliczane są punkty, pokazał które klasy zaangażowały się w sposób szczególny, okazując wielkie serce dla zwierząt. Dlatego ogromne podziękowania dla klasy   1b Z -188 pkt, 1b T – 169 pkt i klasy 1aT-143 pkt. Karma została przekazana do Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt “AZYL” w Dzierżoniowie, przez naszych uczniów ze świątecznymi życzeniami.

Ilość przywiezionych rzeczy była dużym zaskoczeniem dla pracowników schroniska, z czego bardzo się cieszymy.

Udało się również przekazać, duże pudło wypełnione różnego rodzaju pudełkami z puzzlami do Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy na potrzeby Sklepu FMP Charity Shop, prowadzonego w internecie.

Za pomoc w organizacji tej akcji i zachęcanie uczniów do udziału, serdeczne podziękowania dla pani Doroty Schab.

Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie

 

Anna Foryś-Musik

opiekun

You are currently viewing Podaj łapkę czworonożnym potrzebującym