Podsumowaniem programu upowszechniania czytelnictwa w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy było  spotkanie czytelnicze „Poczytaj (w) Mechaniku”, które odbyło się 6 czerwca. Założeniem tegorocznej edycji była promocja zakupionych do biblioteki nowości wydawniczych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Spotkanie przygotowano w formie prezentacji. Wybrane przez młodzież tytuły przedstawione zostały na slajdach jako krótkie filmiki z recenzją. Prezentacja przeplatana była wystąpieniem uczniów, którzy przeczytali fragment z wybranej przez siebie książki. Niektórzy z uczniów podzielili się swoimi osobistymi wrażeniami dotyczącymi lektury. Obecna na spotkaniu pani Dorota Szymik opowiedziała o serii książek Sławka Gortycha „Schronisko które przestało istnieć” i  „Schronisko, które przetrwało” i zachęciła do sięgnięcia po te pozycje.

Wszystkim przybyłym na spotkanie czytelnicze dziękujemy i życzymy ciekawych lektur. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów, którzy przeczytali fragmenty wybranych książek: Natalii Samuły z kl. 1bZ – „Wszyscy muszą zginąć” Marcela Mossa, Miłosza Przybylskiego z kl. 2cT – „Metro 2033” Dmitrya Glukhovskyego, Szymona Przyborowskiego z kl. 3cT – „Kora. Się żyje” Katarzyny Kubisiowskiej, Jakuba Stabrawy z kl. 3cT – „Mumia” Tess Gerritsen.

You are currently viewing Poczytaj (w) Mechaniku