W ramach programu edukacji czytelniczej „Poczytaj (w) Mechaniku” odbyła się szósta edycja spotkania czytelniczego – „Przedpołudnie z książką”. Tym razem uczestnicy przenieśli się  w świat poezji Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry – Patronów Roku 2023. Młodzież klas pierwszych mogła wysłuchać interpretacji wierszy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Wiersze W. Szymborskiej przedstawili: Teresa Radziewicz – „Perspektywa”, Maja Wojewoda – „Nagrobek”, Jakub Styła-Baggar – „Koniec i początek. Wiersz A. Fredry „Małpa w kąpieli”  zaprezentował Tymoteusz Dudek. Usłyszeli również piosenkę do tekstu „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej zaśpiewaną przez Angeline Warmuz i Zofię Kuczę  oraz dwie scenki z utworu Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie” przedstawione przez Sarę Trojan, Amelię Jachrę, Nataszę Kijewska, Julię Herbut, Martynę Dworniczak i Annę Śmierciak, uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Wiersz „Lubić i kochać” A. Fredry wysłuchali w interpretacji gościa specjalnego pani Marzeny Bojanowskiej nauczyciela bibliotekarza z Ekonomika. Całość poprowadziła Natalia Chmielarska uczennica Mechanika.

Mamy nadzieję, że tak zachęceni, uczniowie sięgną po książki z tego i innych gatunków dostępnych  w bibliotece.

You are currently viewing Poczytaj (w) Mechaniku