Miesiąc listopad to szczególny czas, w którym chcemy pamiętać o zmarłych. Niestety coraz częściej sprowadzone jest do pokazania ile to zniczy i pięknych kwiatów znajduje się na grobie zmarłego. Oczywiście nie może zabraknąć nowej garderoby, którą można eksponować w tym dniu. Ale co tak na prawdę dzieje się podczas tych dni z początku listopada.
Modlitwa za zmarłych jest ważnym elementem życia każdego chrześcijanina. Dbanie o groby bliskich zmarłych tez warte są polecane pamięci młodego pokolenia.
W naszej parafii powstała inicjatywa, aby kształtować w młodzieży nie tylko postawę modlitwy za zmarłych, ale także dbanie o mogiły. W tym celu 01 listopada po każdej Mszy były zbierane ofiary do puszek na znicze i kwiaty.
Dnia 07 listopada ksiądz Michał z 8 klasą ze Szkoły podstawowej nr 4, oraz ksiądz Artur z przedstawicielami 1 klasy z Zespołu Szkół Mechanicznych, za aprobatą księdza proboszcza i dyrektorów szkół, udali się na cmentarz na ulicy Łukasińskiego w celu uporządkowania opuszczonych grobów i modlitwy za zmarłych. To wydarzenie wpisało się w Ogólnopolską akcję pt. „Dar na 100. lecie urodzin Św. Jana Pawła II”. Papież Polak zawsze podkreślał, że pamięć o zmarłych jest ważna.
Młodzież bardzo chętnie porządkowała groby, których nikt nie odwiedzał. Swoją modlitwą także ogarniali zasłużonych mieszkańców Świdnicy.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

xat

foto: Ks. Artur Tomczak

Tu możesz zobaczyć Zdjęcia z wydarzenia

You are currently viewing „Ocalić od zapomnienia”