Drużyna z „mechanika” weźmie udział w finale konkursu technicznego Talenty dla firm w Pradze.

Finał regionalny odbył się w centrum kongresowym Aldis w Hradec Kralove 12.11.2021r. W trakcie zmagań z drużynami z Czech nasze drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem w budowie modelu windy. Poziom zmagań był bardzo wyrównany, lecz o zwycięstwie drużyny pod patronatem firmy AAM, którą reprezentował Pan Marcin Śliwka, zdecydowały szczegóły związane z montażem modelu.

W skład wygranej drużyny weszli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Świdnicy: Maja Mikosz, Patryk Gaładyn i Stanisław Błocha. Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Walczykiewicz, Oskar Uchański i Szymon Śliwak. Opiekunem drużyny był pan Jarosław Natanek.

Wielkie gratulacje należą się również drugiej drużynie pod patronatem formy DAICEL, którą reprezentowała Pani Ewelina Gierek-Czub. W skład drużyny weszli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w składzie: Daria Piechurska, Piotr Dziadura i Maciej Buchman. Naszą szkołę reprezentowali: Olivier Markowski, Kacper Oko i Jarosław Solski. Opiekunem drużyny był Pan Marcin Kuc z ramienia SP6 w Świdnicy.

Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów, którzy godnie reprezentowali nie tylko naszą szkołę, ale i Polskę na arenie międzynarodowej.

Konkurs odbywał się w trakcie targów edukacyjnych czeskich szkół średnich z regionu Hradec Kralove. Szkoły te zachęcały do podjęcia nauki w szkolnictwie zawodowym różnych branż.

Poniżej galeria zdjęć z konkursu i targów edukacyjnych.

You are currently viewing “Mechanik” jedzie do Pragi