Biblioteka ogłasza  Konkurs dla kl. II Technikum

„Szkolny Mistrz Czytelnictwa”

Zasady udziału:

  • Konkurs trwa od 13.03. – 31.03.2023
  • Biorą w nim udział uczniowie klas II Technikum
  • Pierwszy etap w formie testu wyboru obejmować będzie wiedzę z zakresu literatury od starożytności do początków romantyzmu (ramy czasowe epok, autorzy i tytuły słynnych dzieł literackich, mitologiczne i biblijne związki frazeologiczne, słynne cytaty, rodzaje i gatunki literackie, środki stylistyczne w utworach poetyckich) przeprowadzony na lekcji języka polskiego
  • W drugim etapie wezmą udział półfinaliści (uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z testu wyboru) mając do dyspozycji pytania otwarte w prezentacji Power Point. Nad prawidłowością przebiegu konkursu będzie czuwało jury.

Kliknij link lub zeskanuj kod QR aby wypełnić test konkursowy:

https://forms.office.com/r/kXfYfc2Ztd

You are currently viewing Konkurs “Szkolny Mistrz Czytelnictwa”