W piątek 6 maja 2022 r. miał miejsce finał konkursu Elektromobilność organizowanego przez LG Energy Solution z siedzibą w Bispukipcach Podgórnych. Konkurs miał na celu promowanie elektromobilności i polegał na zbudowaniu pojazdu, który miałby posiadać cechy pojazdu autonomicznego lub zdalnie sterowanego. Uczniowie klasy 2cT (Damian Dembek, Mateusz Matkowski i Marcel Walczykiewicz) pod opieką pana Jarosław Natanka stworzyli taki właśnie pojazd, który zyskał roboczą nazwę BOXTER.

W trakcie finału odbywającego się w siedzibie firmy LG uczestnicy zapoznali się charakterystyką produkcji ogniw i cel akumulatorów przeznaczonych do samochodów elektrycznych. Po prezentacji firmy przystąpiono do pomiaru pojazdów (wg regulaminu pojazd powinien ważyć min. 10 kg, a jego gabaryty nie powinny przekraczać 60×40 cm) i ich prezentacji przez młodych konstruktorów. Następnie przystąpiono do konkurencji sprawnościowych takich jak tor przeszkód i jazda na czas, a na końcu do konkurencji wytrzymałościowej do maksymalnego rozładowania akumulatorów.

Nasz pojazd uległ awarii podczas pokonywania toru przeszkód, co finalnie doprowadziło do zajęcia III miejsca przesz naszą drużynę.

Naszym uczniom należą się wielkie brawa, za ogromny wkład w pracę i zaangażowanie związane z projektem.

 

You are currently viewing Konkurs Elektromobilność