Dwie drużyny z “Mechanika” wzięły udział w II edycji konkursy transgranicznego Talenty dla firm. W trakcie rywalizacji uczestnicy budowali model wyciągu narciarskiego. Każda z drużyn składa się z trzech uczniów ze szkoły średniej, trzech ze szkoły podstawowej, opiekuna dydaktycznego i przedstawiciela firmy obejmujacej patronat nad drużyną. Nasi uczniowie wykazali się jak zwykle wysokim poziomem, umiejętnością pracy w zespole i sprawnością manualną.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna w skład której weszli uczniowie klasy 2cT – Oskar Cybruch, Karol Młynarczuk i Szymon Świder, w skład drużyny weszli również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Świdnicy – Michał Hatala, Radosław Teuerle i Tomasz Zalas. Opiekunem dydaktycznym był nauczyciel ZSM Jarosław Natanek, a opiekę ze strony firmy partonackiej sprawował Pan Marcin Śliwka – przedstawiciel świdnickiej firmy AAM.

Druga drużyna reprezentująca Zespół Szkół Mechanicznych zajęła III miejsce, a o tym fakcie zadecydowały jedynie drobne szczegóły związane z montażem. W skład drużyne weszli uczniowie klasy 1cT – Antoni Kowalski, Marcin Kowalski i Wojciech Pławecki oraz uczennice SP 6 – Aleksandra Kośkiewicz, Iga Kruk i Lena Rogozińska. Opiekunem dydaktycznym była nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 6 Pani Violetta Zapart, a patronat nad drużyną objęła firma DAICEL, którą reprezentowała Pani Ewelina Gierek-Czub.

Więcej o konkursie: KLIKNIJ TUTAJ

You are currently viewing Kolejny sukces drużyny z “Mechanika”