Na początku lutego bieżącego roku uruchomiony został w naszej szkolnej bibliotece nowy system wypożyczania książek MOL NET+. Dzięki temu nasza biblioteka stała się również biblioteką wirtualną, w tzw. „chmurze”. Dzięki nowemu oprogramowaniu katalog zbiorów bibliotecznych dostępny jest do przeglądania i wypożyczania na „zewnątrz”, w ogólnodostępnej sieci internetowej.

Użytkownicy otrzymali możliwość intuicyjnego wyszukiwania zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu), rezerwacji poszukiwanych pozycji  oraz przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach wypożyczonych i przetrzymywanych.

Czytelnicy, którzy zechcą utworzyć własne konto biblioteczne i w pełni korzystać z usług jakie oferuje profil czytelnika proszeni są o przekazanie swojego adresu e-mail (oraz imienia i nazwiska) do biblioteki szkolnej. Dopiero po wprowadzeniu go do systemu przez nauczyciela bibliotekarza możliwe będzie samodzielne założenie i korzystanie z konta czytelnika.

Dostęp do katalogu internetowego biblioteki szkolnej (tzw. OPAC) przez poniższy link oraz stronę internetową Szkoły w zakładce BIBLIOTEKA.

https://m016766.molnet.mol.pl

W  katalogu internetowym biblioteki szkolnej MOL NET+ została także udostępniona baza biblioteki internetowej WOLNE LEKTURY. Oznacza to, że macie bezpośrednio w naszej bazie wolny dostęp do części lektur omawianych w szkole średniej: ponad 50 lektur i blisko 30 autorów.

Obecnie biblioteka internetowa „Wolne Lektury” gromadzi i udostępnia 5620 tytułów nie objętych majątkowym prawem autorskim oraz znajdujących się w domenie publicznej, do których można sięgnąć bezpośrednio z naszej bazy i czytać w Internecie w dogodnej porze: 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku!

Po wpisaniu w polu wyszukiwania tytułu lub autora, klikamy bazę „Wolne Lektury”…

i w polu adresy WWW widoczne są linki do pełnych tekstów poszukiwanych lektur.

ZAPRASZAMY!

You are currently viewing Katalog internetowy biblioteki szkolnej