W dniach 17 i 18.06.2024 uczniowie klasy 2cT Wojciech Pławecki, Marcin Kowalski i Michał Łysoń wzięli udział w finale centralnym konkursu Talenty dla firm, który odbył się w Pradze. W trakcie finału uczniowie pod patronatem firmy AMS Świdnica zmierzyli się z budową samochodu sterowanego zdalnie, do którego już wcześniej zaprojektowali i wydrukowali na drukarce 3D zderzaki oraz stworzyli dokumentację techniczną opisującą technologię wykonania zderzaków, a także ich rysunki techniczne. Oprócz samochodu została zbudowana również stacja ładowania i stacja serwisowa. Po montażu odbył się przejazd samochodem na czas. Pomino uporania się z czasochłonnym i pracochłonnym zadaniem nasza drużyna zajęła 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Opiekunem drużyny był Pan Jarosław Natanek.

Jeszcze raz gratulujemy członkom drużyny i dziękujemy, za ogromne poświęcenie w wykonaniu zadania.

You are currently viewing Finał centralny konkursu technicznego Talenty dla firm